COLIFNE 110W Gobo Projector XHD-FS-110
5 0 Reviews
  • Super Bright: COLIFINE logo projector Equipped with 110W LED chip OSram to provide a bright beam to promote your brand, ideal for any application, suitable for large advertising, corporate events and weddings.
Plug:
Availability:
Quantity:
facebook sharing button
twitter sharing button
line sharing button
wechat sharing button
linkedin sharing button
pinterest sharing button
whatsapp sharing button
kakao sharing button
snapchat sharing button
telegram sharing button
sharethis sharing button
  • XHD-FS-110
  • COLIFINE
model :XHD-FS-110
Power :110W
Luminous Lux:11000LM
CRI: Ra>80
Color temperature:7000K optional
Shell material: High quality aluminum alloy
Cooling: Natural heat dissipation
Light source :LED chip OSram
Input voltage: AC :100-240V
Output voltage: DC :21V 9A
Ambient Temp. Range: -22°F to 122°F (-30°C to 50°C)
Lens: Manual focus
Optical Lens: 13°/20°/30°/47°
Gobo size:37.5/23mm
Function: Single Logo
Projection distance: 3-5m (in the dark)
Weight: 2KG
Product size :24*22*14 cm
Standard Compliance, CE
Product size :24*22*14 cm
package size:29*19*19cm
4
5.jpg
6.jpg
7.jpg
  • Super Bright: COLIFINE logo projector Equipped with 100W LED chip OSram to provide a bright beam to promote your brand, ideal for any application, suitable for large advertising, corporate events and weddings.
It can accept E size (37.5mm) external diameter glass gobos or metal gobos,logo projector with base bracket, can stand alone, can be mounted on the ceiling or wall
Features
  1. LED Light technology,Luminous brightness is brighter than similar halogen projectors
  3. gobo lenses are easy to replace and can be used in a wide range of scenarios
  5. Wide voltage 100-240V, 50/60Hz, 100W